עמוד הבית » המדריך » המדריך לבנייה עצמית

המדריך לבנייה עצמית

לאחר שבחרנו את דגם הטאבון שנרצה להתקין ואת המיקום בגינה בו נבנה אותו נפשיל שרוולים ונתחיל בעבודה.. ההתקנה פשוטה יחסית ומצריכה ידע בסיסי בבניה, זוג ידיים (רצוי לא שמאליות), וכלי עבודה בסיסיים. בכל שאלה אנו תמיד לשרותכם בעצה ובתמיכה. בהצלחה!

בניית בסיס לטאבון

נתחיל בבניית בסיס בטון לטאבון, אפשרי להחליף בסיס זה בבסיס מפלדה או מחומר עמיד אחר כראות עינכם
חפירה וסימון שטח היציקה התחתונה ותיחומה באמצעות לוחות עץ מפולסים יציקת בטון בעובי 15 ס"מ מזויין ברשת ברזל 8-10 מ"מ, פילוס והחלקה.ייבוש באשפרה 48 שעות לפחות בניית 'חדרון' במידת המשטח העליון מבלוק 10 או 20. יציקת פינות המבנה בתוך הבלוק לכל הגובה לחיזוק
תפסנות מסגרת לוחות עץ ליציקת תקרה לחדרון שתשמש אותנו כבסיס לבניית הטאבון. מפולס יציקת בטון עליונה עובי 12 ס"מ מזויין ברשת ברזל 8-10 מ"מ, פילוס והחלקה.ייבוש באשפרה 48 שעות לפחות
 

הנחת בידוד תחת רצפת הטאבון

חשוב ביותר להניח בידוד תחת ריצפת הטאבון למניעת בריחת חום מחלל התנור החוצה דרך הרצפה וכן לשמור על איזון בשמירה על החום בין הכיפה לרצפה. חול, מלח גס ושאר "בידודי סבתא" לא מומלצים במיוחד.. לתוצאות אופטימליות ממולץ ביותר להשתמש בבידוד מתקדם כגון פלטות קרמיות או קלציום סיליקט.
6_medium 7_medium
בסיס הטאבון יבש ומוכן, הבידוד מונח בצד.. חומר הבידוד מונח על הרצפה.
 

הנחת רצפת הטאבון

רצפת הטאבון הינה החלק בעל המשמעות הרבה ביותר בטאבון, כל התנור מתוכנן כך שהרצפה תתחמם היטב ובאופן אחיד. ישירות על הרצפה נאפה את הפיצה, הלחם והמאפים ועליה נניח מחבתות, קדרות ותבניות, לכן חשוב שתהיה משמוט טהור ואיכותי דחוס ושרוף מפולסת ומונחת ישר ללא רווחים.
10_medium 9_medium 8_medium
הנחת הרצפה והדבקתה לחומר הבידוד באמצעות טיט עמיד בחום,שימוש בטיט רק בחלק התחתון של הלבנה -אין לשים חומר בין החיבורים. פילוס אבני הרצפה רצפה מוכנה כולל משטח כניסה..
 

בניית הכיפה

נרכיב את חלקי הכיפה המודולרים במקומם.
13_medium 12_medium 14_medium
הדבקת חלקי הכיפה המודולרים תעשה באמצעות טיט עמיד בחום רק בחלק החיצוני של החלק על מנת לאפשר תפר התפשטות בחום גבוה. יישום שיכבה עבה על התפר מבחוץ. יש להדביק גם את מתאם הארובה במקומו ולפלס אותו לעומק ולרוחב.

בניית קשת דקורטיבית בחזית הטאבון

תפקיד קשת הלבנים בכניסה לטאבון הוא בעיקר דקורטיבי וקצת בעזרה בניתוב העשן למשפך הארובה.. בשל החום היחסית נמוך בנקודה זו בתנור, ניתן לביצוע עם כל סוג לבנה או אבן טבעית המתאים לכם במראה ובגודל.
   

בניית הקשת על גבי תבנית עץ, לאחר הייבוש נסיר את התבנית והקשת תשאר לעמוד

מראה הקשת בחזית מאוד דומיננטי במראה הסופי של הטאבון.. ניתן לבצע בכל חומר, גוון וגודל המתאים לכם

 

בידוד הכיפה

על מנת לשמור מקסימום חום בתוך הטאבון וכן לנצל בצורה הטובה ביותר את האנרגיה (עץ/גז) אותה אנו שורפים על מנת לחמם נבודד את כיפת הטאבון בצורה הטובה ביותרץ אנו משתמשים וממליצים לבודד באמצעות שמיכות בידוד קרמיות בעובי של 5-10 סמ' תלוי בדגם התנור. השמיכה מאפשרת היצמדות מצויינת לכיפה ומאפשרת עיצובה בהמשך לצורת איגלו ים תיכוני קלאסי. לאחר פרישת הבידוד והידוקו לכיפה באמצעות חיתוכים נצמיד רשת לול באמצעות נעצי חוט ברזל על מנת לייצר תשתית נוחה לביצוע שלב הטיח הסופי.
IMG_0947_mediumבידוד קרמי לכיפת הטאבון IMG_1690_mediumבידוד לטאבון בהתקנה פנימית כחלק ממטבח ביתי 450c_wood_fired_oven_taboon_BRICKS_ROUND_PIZZA15-001_mediumעטיפת הבידוד ברשת לול כבסיס לטיח בטון
 

טיח חיצוני וגימור הטאבון

את הטאבון ניתן להתקין במגוון סיגנונות גימור בהתאם להעדפה העיצובית של בעליו. בהתקנות חוץ יש לקחת בחשבון מעבר לעיצוב ונראות, עמידות בתנאי מזג אויר ויש להתחשב בכך בביצוע הגמר ובחירת חומרים. בגימור איגלו קלאסי נשתמש בטיח בטון רגיל שניישם על גבי רשת הלול ונחליק לרמה הרצויה.. לאחר הייבוש נצבע את הטיח או לחילופין ניישם טיח ציבעוני מינרלי.
IMG_0951_medium 155_medium P1030829_medium
  אם כבר הגעתם עד פה.. תשארו לראות את הסרטון המדגים בניית טאבון טופ 100. בהצלחה!